Τα “πήραν όλα” οι αθλητές του ΓΑΣ Κιλκίς στους αγώνες «ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΟΝΑΣ RUNNING 2013»

Την Κυριακή 15 Σεπτεμβρίου ο Μ.Γ.Σ. Άρης Παντελεήμονα διοργάνωσε με πολύ μεγάλη επιτυχία, στον Παντελεήμονα, τον 1ο Λαϊκό Αγώνα Δρόμου 10χλμ. και 1.000μ για παιδιά έως 15 ετών με την επωνυμία «ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΟΝΑΣ RUNNING 2013» , υπό την αιγίδα του Δήμου Κιλκίς.
Το Τμήμα Στίβου του ΓΑΣ Κιλκίς δε θα μπορούσε φυσικά να απουσιάζει από την αθλητική αυτή γιορτή και συμμετείχε, κυρίως με αθλητές και αθλήτριες των τμημάτων υποδομής και των ακαδημιών του στους αγώνες, κυριαρχώντας πλήρως στις κατηγορίες των μαθητών και μαθητριών των δημοτικών σχολείων κερδίζοντας όλα τα μετάλλια, ενώ οι αθλητές και αθλήτριες του ήταν νικητές και στις κατηγορίες των γυμνασίων.

Στα 10 χιλιόμετρα ο Αιμίλιος Μαβίδης ήταν 3ος, ενώ ο βετεράνος Αντώνης Σαρίδης τερμάτισε στην 5η θέση.

Τους αθλητές και αθλήτριες του ΓΑΣ Κιλκίς συνόδευσαν στους αγώνες οι έφοροι του Τμήματος στίβου Κυριάκος Αβράμογλου και Βλάσης Μαβίδης ενώ για την τεχνική καθοδήγηση υπεύθυνη ήταν η επικεφαλής των προπονητριών των Ακαδημιών Νάντια Μπουρλούκα.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αθλητών και αθλητριών του ΓΑΣ Κιλκίς στα 10χλμ.